h i r d e t é s
[Első oldal]« Előző oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Következő oldal » [Utolsó oldal]

Több mint 400 kilométer egyetlen kWh energiával

Feltöltés időpontja: |

Szélfújás és eső nehezítette a hat magyar diákcsapat második versenynapját Rotterdamban a 30. Shell Eco-marathon Europe üzemanyag-hatékonysági versenyen. A hazai egyetemisták és középiskolások azonban így is helytálltak, sőt, közülük három csapat javítani is tudott első mért eredményén.
button_read_more

Kétszer is dobogóra állt a kecskeméti mérnökcsapat

Két éve épül az önjáró gokart

Feltöltés időpontja: | Gunity Gábor

Lezárult az önjáró gokartok diadalának második évada. Nem kis nyereményekért folyt a küzdelem. A junior és senior csapatok esetében is 3-3 díjkategória került meghirdetésre. Komoly és szigorú szakmai zsűri értékelte a masinákat és azokat a műszaki megoldás alapján pontozta. Ez alapján díjazták a legjobb konstrukciót, a legokosabb gokartot, továbbá a legjobb csapatmunkát. Az összesített eredmények adták ki végül a Go-Kart! Go-Bosch! verseny abszolút győzteseit. Az abszolút győztes junior csapat egymillió forintot nyert, az abszolút győztes senior csapat másfél millió forintot vihetett haza.

Sosem vettek még ennyi Mercedest

Feltöltés időpontja: | | Forrás: autopro.hu

Rekordévet zárt a Kecskeméten is gyártó Mercedes-Benz. A sorozatban negyedik rekordévben 1,65010 millió autót értékesítettek, 12,9 százalékkal többet, mint 2013-ban - írja az autopro.hu.

Már készülnek a kecskemétiek: háromezer kilométer napenergiával

A Kecskeméti Főiskola egyik hallgatói csapata, a Megameter nevet szerzett magának az energiahatékony járművek versenyén: ők voltak, akik egy liter üzemanyaggal több mint háromezer kilométert tettek meg. A sikereken felbuzdulva új kihívások elé fordultak, ezúttal a napenergiával kísérleteznek. Kutasi Zoltán csapatkapitány nevében Diósy Miklós számolt be a részletekről, aki a MegaLux egyik áramlástannal és végeselem-szimulációval foglalkozó csapattagja - írja az autopro.hu.

Lájkokkal segíthetők a vetélkedő főiskolások

A Kecskeméti Főiskola három járműépítő csapata vesz részt az Automotive Hungary keretében megrendezésre kerülő vetélkedőben november 5-e és 7-e között, amelyen hat felsőoktatási intézmény 18 csapata méri össze tudását. A szakmai tudást igénylő versenyszámokon kívül két „népszerűségi” versenyszám is lesz.

Technikai Innovációs és Dizájn Díjat nyertek a kecskeméti csapatok az idei Shell Eco-marathon Europe-on

Feltöltés időpontja: | Osztro Gábor

Több hónapos felkészülés után a háromnapos rotterdami verseny alatt 27 ország 198 csapata ismét mindent megtett, hogy újabb üzemanyag-hatékonysági csúcsokat állítson fel. A verseny során négy pályarekord született, köztük a francia Microjoule – La Joliverie csapaté, akik prototípus kategóriában elért 3.314 km/l eredményükkel saját, egy literen megtett rekordjukat döntötték meg. Ez annyit jelent, hogy 12,5 liter üzemanyaggal köbe tudnák autózni a Földet az Egyenlítő mentén.

Startra készen Rotterdamban

A magyar diákcsapatok már a helyszínen várják, hogy pályára lépjenek Európa legnagyobb üzemanyag-hatékonysági versenyén

Már az összes magyar résztvevő; így a kecskeméti GAMF és Electric Kandó, a Győri SZEnergy Team, a pécsi Pollack Eco Team és az Óbudai Egyetem csapata is szerencsésen megérkezett Rotterdamba, az Ahoy Arénába, a pénteken kezdődő idei Shell Eco-marathon Europe üzemanyag-hatékonysági versenyre. A résztvevő közel 200 diákcsapatnak szigorú technikai vizsgálaton kell átesniük, mielőtt megkezdhetik a verseny előtti szabadedzéseket a különleges, Rotterdam belvárosában kialakított versenypályán.

Jó ötlet volt a spanyol pilóta bevetése

A kecskeméti gokart-építő csapat lett a leggyorsabb, de a legjobb műszaki megoldásért járó harmadik helyezést is elhozták.

A méret a lényeg?

Újra ígéretes formáció verbuválódott a Kecskeméti Főiskolán

Köztudott, hogy a Bosch évről évre nagyszabású projektkísérletekkel rukkol elő, melyek főszereplői természetesen a mérnökjelöltek. A tavalyi Goldberg szerkezet-építő verseny kitérője után a terep újra az autómániásoké.

Kecskeméti kímélős - Törésteszt: Mercedes-Benz CLA-osztály 2013

Feltöltés időpontja: | | Forrás: vezess.hu

Apróbb hiányosságai ellenére a magyar Alföldön készülő, elsőkerék-hajtású Mercedes kiválóan teljesített a mértékadó európai utas- és gyalogosbiztonsági vizsgálaton. Sőt, erejéből még szorgalmi feladatra is futotta - írja a vezess.hu.